Czy warto wstawić wannę do małej łazienki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mała łazienka zdecydowanie nie daje nam zbyt dużego pola do popisu. Zazwyczaj mamy spory problem z tym, by odpowiednio rozmieścić w niej szafki, kosz na pranie czy też samą pralkę. Mając niewielki metraż, najczęściej decydujemy się na to, aby wstawić do łazienki prysznic. Zajmuje on stosunkowo mało miejsca, można również umieścić go w rogu, dlatego też jest najbardziej funkcjonalny.

Z reguły w takiej sytuacji nawet nie bierzemy pod uwagę tego, by zdecydować się na wannę, która jest bardzo duża, nawet gdy stoi w narożniku. Czy jednak mały metraż łazienki faktycznie ją automatycznie wyklucza?

Wanna – czy to praktyczne rozwiązanie?

Wiele osób ceni sobie możliwość kąpania się w wannie. Trzeba przyznać, że od czasu do czasu kąpiel z kulami masującymi czy też wonnymi olejkami, marzy się każdemu z nas. Jednak na co dzień zazwyczaj korzystamy z prysznica, ponieważ mycie się w nim jest znacznie szybsze. Wystarczy kilka minut, aby doprowadzić się do należytego stanu i odświeżyć ciało.

Wanna natomiast musi zostać odpowiednio napełniona, musimy także spędzić w niej nieco więcej czasu, by dokładnie się umyć. Poza tym, zazwyczaj kusi nas również to, by choć chwilę po prostu posiedzieć w ciepłej wodzie, a czas niestety nieubłaganie upływa.

Czy zatem wanna może być praktyczna, skoro pochłania zdecydowanie więcej naszego czasu i przede wszystkim metrażu w łazience? Oczywiście, że może. Jeśli ktoś bardzo lubi kąpiele w wannie, warto stawiać przede wszystkim na swoją własną wygodę.

Poza tym wanna ma także przymocowaną słuchawkę prysznicową, dzięki której w szybki sposób można spłukać chociażby pianę z włosów. To daje nam możliwość wzięcia również szybkiego prysznica w wannie, jeśli akurat będziemy mieć ograniczoną ilość czasu.

Nie trzeba zatem całkowicie rezygnować z tego urządzenia. Można natomiast nieco zmienić swoje przyzwyczajenia, by jego posiadanie było nieco bardziej praktyczne.

Zaplanowanie miejsca

Jak jednak rozwiązać problem stosunkowo małego metrażu? Warto oczywiście przeanalizować, czy wanna nie zajmie nam większości miejsca. Jeśli przez nią nie zmieści nam się pralka czy też kosz na pranie, to gra nie jest warta świeczki. Gdy jednak wszystko będzie można wstawić tak, by móc swobodnie przejść, wówczas warto się na nią zdecydować.

Pamiętajmy o tym, że wanny mają naprawdę przeróżne wymiary. Dlatego też duża ilość wanien jest to prostu mała, dostosowana do stosunkowo niewielkich łazienek. Nie musimy zatem wybierać największej wanny, jaką znajdziemy w sklepie. Jeśli postawimy na coś mniejszego, z pewnością uda nam się to dobrze wkomponować w całość łazienki.

Wybór wanny dziś jest stosunkowo prosty, ponieważ możemy zamówić ją nawet przez internet. Niektóre są tworzone pod specjalne zamówienie, dlatego możemy dopasować idealnie wymiary do naszego wnętrza. Jak widać, jest wiele świetnych rozwiązań i sposobów na to, by cieszyć się wanną nawet w małej łazience. Nie musimy stawiać jej na środku, może być ona mała i narożnikowa. Modeli na rynku do wyboru jest wiele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać krzesła tapicerowane dopasowane do wnętrza naszego mieszkania – praktyczne porady i inspiracje
Jak wybrać krzesła tapicerowane dopasowane do wnętrza naszego mieszkania – praktyczne porady i inspiracje
Wybór idealnych krzeseł tapicerowanych do wnętrza nie jest prosty. Dowiedz się, jakie kryteria powinny być brane pod uwagę, znajdź praktyczne wskazówki i zainspiruj się naszymi propozycjami.
Plisy do okien dachowych – nowoczesne rozwiązanie dla Twojego domu
Plisy do okien dachowych – nowoczesne rozwiązanie dla Twojego domu
Plisy do okien dachowych to bardzo popularny wybór wśród właścicieli domów, którzy szukają nowoczesnego sposobu na kontrolę światła i temperatury w pomieszczeniach na poddaszu.
Wykorzystanie mebli recepcyjnych w kreowaniu pierwszego wrażenia na klientach
Wykorzystanie mebli recepcyjnych w kreowaniu pierwszego wrażenia na klientach
Odkryj, jak strategiczne wykorzystanie mebli recepcyjnych może wpłynąć na kreowanie pozytywnego pierwszego wrażenia na Twoich klientach.