Czy warto wstawić wannę do małej łazienki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mała łazienka zdecydowanie nie daje nam zbyt dużego pola do popisu. Zazwyczaj mamy spory problem z tym, by odpowiednio rozmieścić w niej szafki, kosz na pranie czy też samą pralkę. Mając niewielki metraż, najczęściej decydujemy się na to, aby wstawić do łazienki prysznic. Zajmuje on stosunkowo mało miejsca, można również umieścić go w rogu, dlatego też jest najbardziej funkcjonalny.

Z reguły w takiej sytuacji nawet nie bierzemy pod uwagę tego, by zdecydować się na wannę, która jest bardzo duża, nawet gdy stoi w narożniku. Czy jednak mały metraż łazienki faktycznie ją automatycznie wyklucza?

Wanna – czy to praktyczne rozwiązanie?

Wiele osób ceni sobie możliwość kąpania się w wannie. Trzeba przyznać, że od czasu do czasu kąpiel z kulami masującymi czy też wonnymi olejkami, marzy się każdemu z nas. Jednak na co dzień zazwyczaj korzystamy z prysznica, ponieważ mycie się w nim jest znacznie szybsze. Wystarczy kilka minut, aby doprowadzić się do należytego stanu i odświeżyć ciało.

Wanna natomiast musi zostać odpowiednio napełniona, musimy także spędzić w niej nieco więcej czasu, by dokładnie się umyć. Poza tym, zazwyczaj kusi nas również to, by choć chwilę po prostu posiedzieć w ciepłej wodzie, a czas niestety nieubłaganie upływa.

Czy zatem wanna może być praktyczna, skoro pochłania zdecydowanie więcej naszego czasu i przede wszystkim metrażu w łazience? Oczywiście, że może. Jeśli ktoś bardzo lubi kąpiele w wannie, warto stawiać przede wszystkim na swoją własną wygodę.

Poza tym wanna ma także przymocowaną słuchawkę prysznicową, dzięki której w szybki sposób można spłukać chociażby pianę z włosów. To daje nam możliwość wzięcia również szybkiego prysznica w wannie, jeśli akurat będziemy mieć ograniczoną ilość czasu.

Nie trzeba zatem całkowicie rezygnować z tego urządzenia. Można natomiast nieco zmienić swoje przyzwyczajenia, by jego posiadanie było nieco bardziej praktyczne.

Zaplanowanie miejsca

Jak jednak rozwiązać problem stosunkowo małego metrażu? Warto oczywiście przeanalizować, czy wanna nie zajmie nam większości miejsca. Jeśli przez nią nie zmieści nam się pralka czy też kosz na pranie, to gra nie jest warta świeczki. Gdy jednak wszystko będzie można wstawić tak, by móc swobodnie przejść, wówczas warto się na nią zdecydować.

Pamiętajmy o tym, że wanny mają naprawdę przeróżne wymiary. Dlatego też duża ilość wanien jest to prostu mała, dostosowana do stosunkowo niewielkich łazienek. Nie musimy zatem wybierać największej wanny, jaką znajdziemy w sklepie. Jeśli postawimy na coś mniejszego, z pewnością uda nam się to dobrze wkomponować w całość łazienki.

Wybór wanny dziś jest stosunkowo prosty, ponieważ możemy zamówić ją nawet przez internet. Niektóre są tworzone pod specjalne zamówienie, dlatego możemy dopasować idealnie wymiary do naszego wnętrza. Jak widać, jest wiele świetnych rozwiązań i sposobów na to, by cieszyć się wanną nawet w małej łazience. Nie musimy stawiać jej na środku, może być ona mała i narożnikowa. Modeli na rynku do wyboru jest wiele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Eko-budownictwo – dlaczego warto inwestować w budynki ekologiczne?
Eko-budownictwo – dlaczego warto inwestować w budynki ekologiczne?
Współczesny świat zmaga się z problemem zanieczyszczenia środowiska oraz wyczerpywania zasobów naturalnych. Właśnie z tego powodu coraz większą wagę przykładamy do ekologicznego podejścia w każdej dziedzinie naszego życia. Jednym z obszarów, w którym możemy wpłynąć na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko, jest eko-budownictwo. W artykule przedstawiamy, dlaczego warto inwestować w budynki ekologiczne oraz jakie korzyści niesie to zarówno dla środowiska, jak i dla nas samych.
Poradnik użytkowania: Zatapialne pompy do odprowadzania ścieków i ich konserwacja
Poradnik użytkowania: Zatapialne pompy do odprowadzania ścieków i ich konserwacja
Odkryj praktyczne porady dotyczące użytkowania i konserwacji zatapialnych pomp do odprowadzania ścieków. Sprawdź, jak utrzymać je w najlepszej formie i przedłużyć ich żywotność.
Najważniejsze Etapy Budowy Domu: Przewodnik dla Inwestorów
Najważniejsze Etapy Budowy Domu: Przewodnik dla Inwestorów
Budowa własnego domu to ekscytujące przedsięwzięcie, ale wymaga solidnego planowania i zarządzania. W tym przewodniku przedstawimy najważniejsze etapy budowy domu, takie jak planowanie, projektowanie, uzyskiwanie pozwoleń, budowa struktury, wykończenie wnętrz i odbiór budynku. Poznaj kluczowe czynniki do uwzględnienia na każdym etapie i odkryj, jak skutecznie zarządzać projektem budowlanym.