Na co zwrócić uwagę przy montażu szafek w łazience?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka to takie pomieszczenie, które zazwyczaj dość szybko meblujemy i szykujemy. Czasem robimy to na tyle szybko, iż pomijamy różnego rodzaju ważne elementy i nie bierzemy ich niestety pod uwagę. Między innymi popełniamy błędy przy montażu szafek. Niekiedy meble te są rozmieszczone tak, iż niestety ich funkcjonalność okazuje się być na bardzo niskim poziomie. Trzeba bowiem zwracać szczególną uwagę na to, gdzie je wstawiamy. To ważne chociażby z tego względu, że czasem do niektórych z nich mogą mieć dostęp małe dzieci. Poza tym, w łazience liczy się przede wszystkim funkcjonalność i to właśnie na nią powinniśmy zwracać największą uwagę.

Szafki w łazience – jak zamontować, gdy mamy dziecko?

Gdy mamy małe dziecko, montowanie szafek w łazience powinno być dla nas szczególnie ważne. Przede wszystkim nie powinny być one umieszczone zbyt nisko, ponieważ wówczas maluch będzie miał do nich dostęp. Nawet jeśli odpowiednio je zabezpieczymy, nie zawsze mamy gwarancję tego, iż naszemu dziecku nie uda się do nich dostać.

Najlepiej zatem, gdy szafka jest gdzieś wyżej, na wyciągnięcie ręki osoby dorosłej. Wówczas bowiem mamy pewność, że nasza pociecha nie będzie miała dostępu do różnego rodzaju detergentów, które mogłyby jej zaszkodzić. Poza tym, szafka łazienkowa może być dla małego dziecka po prostu niebezpieczna, jeśli uderzyłoby się o jej drzwiczki czy też zatrzasnęło paluszki.

Łatwy dostęp do szafki łazienkowej

Warto również zwracać uwagę na swoją własną wygodę. Trzeba przyznać, iż montaż szafki na wysokości naszej twarzy jest najlepszym rozwiązaniem. Wówczas bez trudu możemy zawsze zobaczyć to, po co w danym momencie chcemy sięgnąć. Jeśli musimy wspinać się na palcach bądź też schylać, na dłuższą metę jest to dla nas zdecydowanie mało komfortowe. Warto zatem zrobić tak, by szafka była dla nas zawsze łatwo dostępna.

Poza tym, powinna być również w odpowiednim miejscu w łazience, najlepiej obok lustra czy też bezpośrednio nad zlewem. Dzięki temu wszystko jest w jednym miejscu, bardzo blisko siebie. Nie trzeba udawać się na drugi koniec łazienki po to, by wziąć sobie szczoteczkę do zębów.

W wielu łazienkach takie szafki można podzielić na dwie podstawowe. Te na detergenty i te na kosmetyki podstawowego użycia. Szafka na detergenty powinna być gdzieś na uboczu i na odpowiedniej wysokości, by nie miały do niej dostępu dzieci. Nie musi być oczywiście w głównej części łazienki. Natomiast szafka czy też bardziej otwarta półka z naszymi kosmetykami, powinna być blisko i zdobić niejako naszą łazienkę.

Oczywiście wybór szafek do łazienki to kwestia bardzo indywidualna. Warto jednak zwrócić uwagę między innymi na to, czy są one pojemne. Dziś każdy ceni sobie dbanie o swój wygląd i stara się to robić. Kupujemy zatem spore ilości kosmetyków.

Jeśli szafka będzie zbyt mała, wówczas trudno będzie pomieścić wszystko, a produkty trzymane na samym wierzchu nie zawsze wyglądają zbyt estetycznie. Dobrze jest zatem skupić się na sporej pojemności szafki, by można było w niej ukryć wszystkie swoje środki pielęgnacyjne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać krzesła tapicerowane dopasowane do wnętrza naszego mieszkania – praktyczne porady i inspiracje
Jak wybrać krzesła tapicerowane dopasowane do wnętrza naszego mieszkania – praktyczne porady i inspiracje
Wybór idealnych krzeseł tapicerowanych do wnętrza nie jest prosty. Dowiedz się, jakie kryteria powinny być brane pod uwagę, znajdź praktyczne wskazówki i zainspiruj się naszymi propozycjami.
Korzyści płynące z karmienia psów surową wołowiną – przewodnik dla właścicieli zwierząt
Korzyści płynące z karmienia psów surową wołowiną – przewodnik dla właścicieli zwierząt
Poznaj nieocenione korzyści surowej wołowiny w diecie twojego psa. Analiza składu, wpływu na zdrowie, a także porady dotyczące bezpiecznego wprowadzania raw food do jadłospisu naszych czworonogów.
Systemy przesuwne a minimalizm: Tworzenie przestrzeni o minimalistycznym charakterze
Systemy przesuwne a minimalizm: Tworzenie przestrzeni o minimalistycznym charakterze
W tym artykule dowiesz się, jak systemy przesuwne mogą pomóc w tworzeniu przestrzeni o minimalistycznym charakterze.